bibliotheek op school

terug naar op school

De Bibliotheek op school (dBos)

Met de Bibliotheek op school (dBos) gaan bibliotheken, basisscholen en gemeenten strategische meerjarige samenwerkingsverbanden aan. Het doel is om aantoonbare kwaliteitsverbetering van het onderwijs te realiseren. Specifieker gaat het om verbetering van leerling-resultaten op onderdelen: leesvaardigheid, taalvaardigheid en digitale geletterdheid.

Bouwstenen
De Bibliotheek op school bestaat uit meerdere, flexibel in te zetten bouwstenen. Scholen zetten samen met dbieb deze bouwstenen in om lezen en mediawijsheid in het onderwijs optimaal te stimuleren. Daarbij proberen we rekening te houden met de lokale situatie.

Wat bieden wij?

Voor € 10,90 (ex btw) per leerling per jaar met een samenwerkingsovereenkomst voor drie jaar, biedt dbieb gratis: 

  • een dbieb-abonnement voor instellingen waarmee 30 boeken voor 6 weken kunnen worden geleend
  • vaste collectie op school gebaseerd op 6 boeken per leerling
  • vier themacollecties 
  • gratis reserveren en aanvragen van media
  • bezoek aan dbieb in groep 3
  • structurele inzet leesconsulent o.b.v. het aantal leerlingen gericht op het vergoten van taal- en leesplezier van leerlingen. Hierbij ligt de nadruk op het stimuleren en inspireren van de leerkrachte, taal-/leescoördinator, pedagogisch medewerkers e.d. Hierbij worden activiteiten in de groepen én in schoolteams uitgevoerd.
  • elk jaar monitoring en analyse van de vorderingen
  • ondersteuning bij het opstellen van een lees- en mediaplan
  • activiteitenplan rondom leesplezier en mediawijsheid
  • een 3-tal projecten naar keuze
  • nieuwsbrief

Meer weten?

De Bibliotheek op school

Meer weten over De Bibliotheek op school? Neem contact op met een van onze accountmanagers of kijk op www.bibliotheekopschool.nl
 

 

  • Welke scholen doen al mee?

    Bekijk hier het overzicht van de scholen in de gemeenten Leeuwarden en Tytsjerksteradiel die al meedoen aan dBos.

  • Tevredenheidsonderzoek dBos

    Om de kwaliteit van onze dienstverlening te waarborgen en te verbeteren hebben we in december 2021 een tevredenheidsonderzoek onder de scholen gedaan. Bekijk de resultaten hier.